Beionde - architektonický ateliérSme architekti a našou vášňou je priestor. Veríme, že architekt by nad priestorom mal uvažovať a kreatívnou cestou prispievať ku kvalite bytia človeka. Snažíme sa preto prepojiť funkčnosť, estetiku a myšlienku. Od projektov rodinných domov až po urbanizmus, od konceptu až po realizáciu, ku všetkým pristupujeme s rovnakým nadšením a citom. Sme ateliér Beionde.


 

> 50

poschodí rodinných domov
> 200

poschodí komerčných stavieb
> 6000

m2 ideálnych interiérov
1

ateliér

Vladimír Sekera je majiteľ a výkonný riaditeľ architektonického ateliéru Beionde. Získal inžiniersky titul na Fakulte architektúry Slovenskej Technickej Univerzity v roku 2007. Ďalej študoval na doktorantskom stupni na Fakulte architektúry STU. V roku 2013 bol zapísaný do zoznamu autorizovaných architektov Slovenskej komory architektov, čo mu umožnuje vykonávať architektonickú prax v rámci celej EU a vačšiny krajín sveta. Vladimír hovorí plynule po anglicky a ovláda základy nemčiny.

Počas a po skončení vysokoškolského štúdia Vladimír pracoval viac ako tri roky na pozícií architekt v jednej z najväčších stredoeurópskych architektonických a projekčných kancelárií, kde získal prax na množstve projektov všetkých mierok, od interiéru až po urbanizmus. Popri tom sa venoval vlastným návrhom, čo vyústilo do založenia architektonického ateliéru Puzzlebox spolu s ďalšími partnermi v roku 2009. Okrem rozvoja tohto ateliéru a štúdia na doktorantskom stupni FA STU Vladimír pôsobil 4 roky ako zakladajúci partner a konateľ developerskej spoločnosti, ktorá úspešne zdevelopovala obytnú zónu v lukratívnej Bratislavskej lokalite. Po ukončení developerskej činnosti sa Vladimír naplno venoval rozvíjaniu ateliéru Puzzlebox. Ateliér po úspešnom rebrandingu v roku 2017 zmenil svoje meno na Beionde. V rámci svojej práce Vladimír okrem vedenia spoločnosti vedie aj projekty všetkých mierok a rozsahov.

Vladimír má dlhoročné skúsenosti s architektonickým navrhovaním, vedením a koordináciou celej škály projektov od štúdií cez projekčné práce až po realizácu. Je proklientsky orientovaný s dôrazom na individuálny prístup a so zmyslom pre detail. Každý projekt bez ohľadu na veľkosť vníma ako výzvu a najdôležitejšou hodnotou je pre neho kvalita v najširšom slova zmysle. Architektúru vníma nielen ako umenie, ale aj ako spôsob riešenia ľudských problémov. Ku klientom má ľudský prístup a vždy sa snaží nájsť riešenia vhodné pre klienta, ako aj architektonické, urbanistické a prírodné prostredie.

 

Ing. arch. Vladimír Sekera
CEO / Partner
Autorizovaný architekt SKA 2066 AA

Mgr. art. Tomáš Augustín ArtD.
senior architekt

Ing. arch. Ondrej Virág
senior architekt

Ing. arch. Kristína Hochsteigerová
senior architekt

Ing. arch. Veronika Kvietková
architekt

Ing. arch. Miroslava Bubláková
architekt

Bc. Martin Kadák
junior architekt

Ing. Dávid Fiľakovský
senior projektant

Ing. Ivana Jendreková
projektant

Bc. Marek Pavelek
projektant

Bc. Nikola Turacová
junior projektant

Ján Pavúr
marketing

Mária Medzihradská
Office manager

 

 

 

Beionde služby

Cieľom práce našeho ateliéru je vytvorenie kvalitného konceptu, dizajnu a vízie. Hodnota nápadu však spočíva v jeho využití, a preto základom dotiahnutia architektonickej vízie do úspešného konca je dôkladný, osobitý prístup ku každej fáze projektu. Súčasťou našich služieb je komplexnosť spracovania zadania. Prevedieme Vás od konceptu až po realizačný projekt, a pod jednou strechou zabezpečíme aj inžiniering, projektový manažment a realizáciu. Máte teda záruku, že sa koncept od architekta dostane do realizácie naozaj bez straty kvality. Či už teda potrebujete navrhnúť rodinný dom, hotel, stoličku alebo letisko, vieme Vám zabezpečiť originálny nápad s myšlienkou aj následne kompletné spracovanie. Sme tu pre Vás.

 

 

Rodinné domy

Bytové domy

Hotely

Urbanizmus

Interiéry

Kultúra

Polyfunkcia

Verejné interiéry

Verejné priestory

Vzdelávanie

Obnova pamiatok